TarifyMobil.cz

Mobilní tarify - O2, T-mobile, Vodafone. Srovnání, přehled - tarify, karty.

Virtuální operátor

Na telekomunikačním trhu v ČR se konečně v roce 2013 vyrojilo hned několik nových virtuálních operátorů. Mobilní virtuální operátor (někdy se setkáte i se zkratkou MVNO) je operátor, který nevlastní svoji licenci a ani nemá vybudovanou svoji infrastrukturu. Vituální operátor jako takový působí v síti některého z hlavních našich operátorů (Telefonica O2, T-mobile, Vodafone) a nabízí služby přímo koncovým zákazníkům. Obvykle působí velmi nízkonákladově, proto nemá příliš velkou a viditelnou televizní reklamu. Zákazníkům však přináší obvykle příjemné ceny za volání, sms a základní balíček na používání internetu v mobilu. Nic víc, ale ani nic míň. Obvykle to zákazníkům stačí. Co se týče telefonních čísel, tak virtuální operátor má zpravidla svoji řadu předvoleb, ale není problém přejít jinam i s Vašim aktuálním číslem, které máte vedené u některého z jiných operátorů.

Virtuální operátoři v ČR

Mezi nejznámější a nejvýraznější mobilní virtuální operátory působící v ČR patří:

Virtuální operátor - vyúčtování

První virtuální operátoři (prvním byl Blesk mobil) začali tak, že nabízeli pouze předplacenou kartu. Později s příchodem dalších mobilních operátorů roste i počet nabízených tarifů na předplacené kartě, později již není problém mít ani klasické měsíční vyúčtování. Doporučujeme projít přímo stránky operátora.

Virtuální operátor - obvyklé ceny

Virtuální operátoři rozhýbali v České republice mobilní trh a došlo k poklesu obvyklých cen, které jsou účtovány zákazníkům. Minuta hovoru stojí maximálně 2.50 Kč do všech sítí a není problém najít i nabídku pod dvě koruny za minutu. Cena jedné SMS se ustálila na něco okolo 1.20 Kč do kterékoliv sítě v ČR. Základní balíček na internet, kde bývá FUP okolo 100 MB stojí pod 100 korun na měsíc.

Virtuální operátor Mobil.cz dokonce nabízí svým zákazníkům za každé dobití kreditu ve výši 200 Kč internet zdarma s FUP limitem 200 MB. Do limitu se nepočítají weby společnosti - tedy zejména oblíbený idnes.cz, tam můžete prozdat neomezeně.Srovnání a porovnání - mobilní tarify a hlavní paušály od operátorů Telefonica O2, T-mobile a Vodafone. Informace jsou převzaty z oficiálních www stránek, nicméně často jsou nabízeny slevy a akční nabídky, proto je třeba vždy nabídku tarifu na mobil ověřit buď na internetu (na oficiálních stránkách), na infolince nebo v prodejně operátora. Používám této stránky souhlasíte s využíváním cookies pro reklamu.

„Vhodnou základnou pro manželství je oboustranné nepochopení.“ Oscar Wilde